Erika Brown

Erika Brown jest pływaczką, która rywalizuje dla Tennessee Vols. Jest niezwykle wszechstronna, rejestrując elitarne czasy w freestyle, butterfly i im eventach w czasie, gdy była wolontariuszką.

High School

zaczęła konkurencyjne pływanie w Pleasanton w Kalifornii z Pleasanton Seahawks. Kiedy jej rodzina przeniosła się do Charlotte w Karolinie Północnej, pływała w SwimMAC Carolina i William Amos Hough High School. W Karolinie Północnej zdobyła dwa tytuły mistrzowskie w sztafecie na 200 i 400 metrów. Zdobyła również brązowy medal w biegu na 200 m stylem dowolnym na mistrzostwach USA Juniorów w pływaniu w 2014 i 2015 roku.

College Swimming

Erika dobrze radziła sobie w pierwszym roku jako Vol, ale nie osiągnęła najlepszych czasów w swojej specjalności 100 lub 200 freestyles. Punktowała w mistrzostwach SEC, zajmując 10. miejsce w biegu na 50 (22,33), 18.w biegu na 100 free (49,53) i 17. w biegu na 200 free (1:46,49). Była także członkinią 4 Przekaźników, z których wszystkie uplasowały się na 7.

w NCAA dołączyła do Tennessee jako członkini sztafety i zdobyła swoje pierwsze honorable mention all-America honors jako członkini 13. miejsca 400 free relay.

po swojej pierwszej kampanii Erika powiedziała SwimSwam, że zdała sobie sprawę, że musi zainwestować w swoich kolegów z drużyny, jeśli zamierza osiągnąć swój pełny potencjał i naprawdę przyczynić się do zespołu. Wyniki tej mentalności zostały po raz pierwszy pokazane światu w grudniu na Mid season invite w Tennessee, gdzie notowała najlepsze czasy w 50 free, 100 free, 200 free, 100 back, 100 fly i 200 fly. Zajęła 50.33 w biegu na 1000 metrów, Czas, który poprowadził NCAA i pobił ją najlepszy z poprzedniego sezonu o 5 sekund.

na mistrzostwach SEC 2018 oznaki postępu Eriki naprawdę wyszły na jaw, ponieważ Erika pokonała swoje indywidualne zawody w 50 wolnych (21,39), 100 wolnych (47,17) i jej teraz podpis 100 lat (49,85). Jej czas na 100 lat sprawił, że była jedyną drugą kobietą, która przełamała barierę 50 sekund w historii.

Brown pomógł również Tennessee wygrać sztafetę 200 medley, 200 free relay i 400 medley relay z wynikiem 20,81 (wolny), 21,40 (wolny) i 49,11 (mucha). Samotną „miss” była sztafeta 800 w stylu wolnym, w której Brown poprowadził w czasie 1: 43.54 i Tennessee zajął 3 miejsce za top-10 programów NCAA Georgia i Texas A&M.

na Mistrzostwach 2019 sec, Brown kontynuowała swoją trajektorię w górę, wygrywając wszystkie 3 swoje indywidualne wydarzenia. W tym 100 free (46,41), 100 fly (49,85) i 50 free (21,15), w których pobiła rekord NCAA.

w NCAA ’ s, Brown zajął 2 miejsce w 50 wolnym (21,23), 4 miejsce w 100 wolnym (50,38) i 5 miejsce w 100 wolnym (46,99). Chociaż Brown nie wygrała imprezy indywidualnej, pomogła Vols w zdobyciu tytułu w sztafecie Narodowej w 2008 roku, kotwicząc w czasie 20,98, by odeprzeć ciężką szarżę Abbey Weitzeil z Cal. Płynęła także na 7. miejscu 400 free relay (47,28) i 6. miejscu 200 free relay (21,35).

Brown miała elektryczny start w sezonie, osiągając najlepsze czasy w 100 free (46,16), 200 free (1:41,66) i 100 fly (49,79) w połowie sezonu Tennessee invite w listopadzie 2019.

Brown utrzymała dobre czasy po swoim występie w US Open. Na starcie SEC pomogła Tennessee zdobyć tytuły zarówno w sztafecie 200 medley (20.57, 3. najszybszy split wszech czasów), jak i w sztafecie 800 free (1:41.08, 2.miejsce). Drugiego dnia trzykrotnie została mistrzynią SEC w biegu na 500 metrów, bijąc rekord SEC wynikiem 21,03. Następnej nocy Brown wróciła na basen, bijąc rekord Ameryki w biegu na 100 metrów wynikiem 49,38, plasując ją na trzeciej pozycji najszybszej w historii. Brązowy zapisał najlepszy na ostatnim, pływając do 45,83 w 100 wolny, stając się po prostu 2. kobieta w historii do przerwy 46 sekund. Występy Browna pomogły Tennessee women w zdobyciu pierwszego w historii tytułu drużynowego SEC.

za swoje występy w mistrzostwach SEC, Erika Brown zdobyła 2020 Swammy Award dla NCAA Female of the Year.

zawody krajowe/międzynarodowe

2018 Short Course World Championships (Hangzhou, Chiny)

w Hangzhou brąz był istotną częścią przekaźników USA, eliminacji pływackich przekaźników 4×100 wolnych i 4×50 medley, które zdobyły złoto, a także kotwiczenia w przekaźnikach finałowych przekaźników 4×50 (złoto) i 4×200 (srebro) wolnych.

2019 US Open (Atlanta, Georgia)

Brown miał duży występ w mistrzostwach USA Open. M.in. zwycięstwo w biegu na 100 metrów kobiet z czasem 53,42, pokonanie broniącej tytułu mistrzyni świata i olimpijki Simone Manuela. W zawodach tych najlepszy czas Browna to 54,13, czyli czas uzyskany podczas mistrzostw USA w 2018 roku.

tym razem Brown był 8. najszybszym Amerykaninem w historii imprezy i 4. najszybszym aktywnym Amerykaninem w tym czasie(na podstawie czasów dokonanych w 2010 roku przez pływaków, którzy nie przeszli na emeryturę).