Erika Brown

Erika Brown versenyképes úszó, aki versenyez a Tennessee Vols. Rendkívül sokoldalú, regisztrálja az elit időket freestyle-ban, pillangó, és IM események önkéntesként töltött ideje alatt.

Középiskola

ben kezdte versenyképes úszását Pleasanton, Kalifornia a Pleasanton Seahawks-szal. Amikor a családja Charlotte-ba, Észak-Karolinába költözött, úszott a Swimmac Carolina-val és a William Amos Hough Középiskolával. Észak-Karolinában 2 állami bajnoki címet nyert a 200 Szabad és 400 szabad váltóban. A 200 méteres szabadúszásban bronzérmet szerzett a 2014-es és a 2015-ös USA Swimming junior országos bajnokságon.

főiskolai úszás

Erika jól teljesített az első évben, mint egy Vol, de nem egészen érte el a legjobb idő az ő speciális 100 vagy 200 freestyles. Gólt szerzett a SEC bajnokságon, a 10.helyet szerezte meg az 50-ben (22.33), a 18. helyet a 100 szabadban (49.53), a 17. helyet pedig a 200 szabadban (1:46.49). Tagja volt a 4 relének is, amelyek mindegyike a 7.vagy annál magasabb helyezést ért el.

az NCAA-nál csatlakozott Tennessee-hez váltótagként, és megszerezte első tiszteletét All-America honors a 13.hely 400 szabad váltó tagjaként.

elsőéves kampánya után Erika elmondta a Swimswamnek, hogy rájött, hogy befektetnie kell a csapattársaiba, ha teljes potenciálját ki akarja használni, és valóban hozzájárul a csapathoz. Ennek a mentalitásnak az eredményeit először decemberben mutatták be a világnak Tennessee szezonközi meghívóján, ahol a legjobb időket vágta be az 50 Szabad, 100 Szabad, 200 Szabad, 100 hát, 100 légy és 200 légy. Nevezetesen, 50 éves lett.33 a 100 fly-ben, ez az idő vezette az NCAA-t, és 5 másodperccel legyőzte az előző szezon legjobbját.

a 2018-as SEC-bajnokságon Erika előrehaladásának jelei valóban napvilágra kerültek, mivel Erika egyéni versenyeit az 50 szabad (21.39), az 100 szabad (47.17) és a most aláírt 100 fly (49.85) versenyen söpörte be. A 100-as repülésben töltött ideje csak a 2. nővé tette, aki megtörte a történelem 50 másodperces akadályát.

Brown segített Tennessee-nek megnyerni a 200 vegyes váltót, a 200 szabad váltót és a 400 vegyes váltót 20,81 (szabad), 21,40 (szabad) és 49,11 (fly) perzselő osztásokkal. A magányos ‘miss’ egy 800 Szabad váltó volt, amelyben Brown 1:43.54-ben vezetett, Tennessee pedig a 3.helyet szerezte meg a top-10 NCAA programok mögött Georgia és Texas A&M.

a 2019-es SEC Champs-on Brown folytatta pályáját felfelé, megnyerve mind a 3 egyéni versenyét. Ez magában foglalta a 100 free (46.41), 100 fly (49.85) és 50 free (21.15), amellyel megdöntötte az NCAA rekordját.

az NCAA-knál Brown a 2.helyet szerezte meg az 50 szabadban (21,23), a 4. helyet a 100 repülésben (50,38), az 5. helyet pedig a 100 szabadban (46,99). Bár Brown nem nyert egyéni versenyt, mégis segített a Vols-nak országos váltó címet szerezni a 200 vegyesváltóban, 20,98-ban lehorgonyzott, hogy visszatartsa a kemény töltést apátság Weitzeil nak, – nek Cal. Úszott a 7. helyen is 400 szabad váltó (47,28), a 6.helyen pedig 200 szabad váltó (21,35).

Brown elektromosan kezdte a szezont, a legjobb idők a 100 szabad (46,16), 200 Szabad (1:41,66) és 100 repülés (49,79) a szezon közepén Tennessee meghívó 2019 novemberében.

Brown megtartotta a jó időket a US Openen való bemutatója után. A SEC indulásához segített Tennessee-nek mind a 200 vegyes váltóban (20,57, minden idők 3.leggyorsabb osztása), mind a 800 Szabad váltóban (1:41,08, 2. szakasz). A 2.napon 3-szoros lett a SEC bajnoka az 50 szabad versenyen, megdöntve a SEC rekordját 21.03-mal. Másnap este Brown visszatért a medencébe, megdöntve az amerikai rekordot a 100 légy 49,38-mal, ezzel minden idők 3.leggyorsabb előadója lett. Brown utoljára mentette meg a legjobbat, 45,83-ra úszva a 100 szabadon, ezzel csak a történelem 2.nője lett, aki 46 másodpercet szakított meg. Brown előadásai segítették a Tennessee-i nőket a SEC csapat első címében.

a SEC bajnokságon nyújtott teljesítményéért Erika Brown elnyerte a 2020-as Swammy-díjat az NCAA Év Nőjének.

nemzeti/nemzetközi verseny

2018-as rövidpályás világbajnokság (Hangzhou, Kína)

Hangzhou-ban Brown nélkülözhetetlen része volt az USA-beli váltóknak, a 4-100-as szabad és 4-50-es vegyes váltók előfutamainak, amelyek aranyérmet nyertek, valamint a 4-50-es (arany) és a 4-200-as (ezüst) szabad váltók döntőiben való horgonyzásnak.

2019 US Open (Atlanta, Georgia)

Brown nagy teljesítményt nyújtott az Egyesült Államok nyílt bajnokságán. Ez magában foglalja a női 100 ingyenes megnyerését 53.42-ben, legyőzve a címvédő világ-és olimpiai bajnok Simone Manuelt. A találkozóra érkezve Brown legjobb ideje mindössze 54.13 volt, ez az idő a 2018-as amerikai Nemzeti Bajnokság.

ezúttal Brown lett a 8.leggyorsabb Amerikai az esemény történetében, és a 4. leggyorsabb aktív amerikai abban az időben (a 2010-es években olyan úszók által végzett idők alapján, akik hivatalosan nem vonultak vissza).