Erika Brown

Erika Brown je konkurenční plavec, který soutěží o Tennessee Vols. Je velmi všestranná, registrace elitních časů ve freestyle, motýl, a IM události během svého působení jako dobrovolník.

Střední škola

začala své soutěžní plavání v Pleasantonu v Kalifornii s Pleasanton Seahawks. Když se její rodina přestěhovala do Charlotte, Severní Karolina, plavala s SwimMAC Carolina a William Amos Hough High School. V Severní Karolíně získala 2 tituly státního šampionátu v 200 volných a 400 volných štafetách. Na juniorském mistrovství USA v plavání 2014 a 2015 získala bronzovou medaili v běhu na 200 m zdarma.

vysokoškolské Plavání

Erika si vedla dobře v prvním roce jako Vol, ale nedosáhla svých nejlepších časů ve své specialitě 100 nebo 200 freestyles. Bodovala na mistrovství SEK, umístila se na 10. místě v 50 (22.33), na 18.místě ve 100 volných (49.53) a na 17. místě ve 200 volných (1:46.49). Byla také členkou 4 relé, z nichž všechny se umístily na 7.nebo vyšší.

v NCAA se připojila k Tennessee jako členka štafety a získala své první čestné uznání All-America honors jako členka 13.místa 400 volné štafety.

po své první kampani Erika řekla Swimswamu, že si uvědomila, že musí investovat do svých spoluhráčů, pokud chce dosáhnout svého plného potenciálu a skutečně přispět do týmu. Výsledky této mentality se poprvé ukázaly světu v prosinci v polovině sezóny Tennessee, kde zaznamenala nejlepší časy v 50 free, 100 free, 200 free, 100 back, 100 fly a 200 fly. Zejména se v 50.33 v běhu 100, čas, který vedl NCAA a porazil ji nejlépe z předchozí sezóny o 5 sekund.

na mistrovství 2018 SEC skutečně vyšly najevo známky pokroku Eriky, když Erika zametla své individuální události v 50 volných (21.39), 100 volných (47.17) a její nyní podpis 100 fly (49.85). Její čas v běhu na 100 let z ní udělal pouze 2.ženu, která překonala 50 sekundovou bariéru v historii.

Brown také pomohl Tennessee vyhrát 200 medley relay, 200 free relay a 400 medley relay se spalujícími rozděleními 20.81 (zdarma), 21.40 (zdarma) a 49.11 (létat). Osamělá „slečna“ byla 800 volná štafeta, ve které Brown vedl v 1: 43,54 a Tennessee vzal 3. místo za top – 10 NCAA programy Georgia a Texas A &m.

na 2019 SEC Champs Brown pokračovala ve své trajektorii nahoru a vyhrála všechny 3 její jednotlivé události. To zahrnovalo 100 volných (46,41), 100 much (49,85) a 50 volných (21.15), ve kterých překonala rekord NCAA.

v NCAA se Brown umístil na 2. místě v 50 free (21.23), 4.V 100 fly (50.38) a 5. V 100 free (46.99). Ačkoli Brown nevyhrál individuální událost, pomohla Vols k národnímu štafetovému titulu v 200 medley relay, ukotvení v 20.98, aby odložila tvrdé nabíjení Abbey Weitzeil z Cal. Plavala také na 7. místě 400 volných štafet (47,28) a 6.místě 200 volných štafet (21.35).

Brown měl elektrický start do své sezóny, nejlepší časy v 100 free (46.16), 200 free (1:41,66) a 100 fly (49,79) v polovině sezóny Tennessee pozvat v listopadu 2019.

Brownová udržovala dobré časy po svém vystoupení na US Open. Na startu SEK pomohla Tennessee k titulům ve štafetě 200 medley (20,57, 3. nejrychlejší split všech dob) a 800 volných štafet (1: 41,08, 2. etapa). V den 2, ona 3-peated jako mistr SEC v 50 Volný, překonání rekordu SEC s 21.03. Příští noc byla Brown zpět v bazénu a překonala americký rekord v běhu na 100 let 49,38, čímž ji umístila na 3. nejrychlejší výkon všech dob. Brown zachránil nejlepší pro poslední, plavání na 45.83 v 100 volný, stávat se jen 2. žena v historii zlomit 46 sekundy. Brownovy výkony pomohly ženám z Tennessee k jejich vůbec prvnímu titulu týmu SEC.

za své výkony na mistrovstvích SEC získala Erika Brown ocenění Swammy 2020 pro NCAA Žena roku.

národní / mezinárodní soutěž

2018 Short Course World Championships (Hangzhou, Čína)

v Hangzhou, Brown byl nezbytnou součástí USA relé, plavání prelims 4×100 volné a 4×50 medley relé, které šly na vyhrát zlato, stejně jako ukotvení na finále relé 4×50 (zlato) a 4×200 (stříbro) volné relé.

2019 US Open (Atlanta, Gruzie)

Brown měl velký výkon na US Open Championships. A to včetně vítězství na 100. místě v čase 53,42, kdy porazila obhájkyni světa a olympijskou vítězku Simone Manuelovou. Když přišel na setkání, nejlepší čas Browna byl jen 54,13, což byl čas, který byl proveden na národním mistrovství USA v roce 2018.

tentokrát se Brown stal 8. nejrychlejším Američanem v historii události a 4. nejrychlejším aktivním Američanem v té době(na základě časů provedených v roce 2010 plavci, kteří formálně neodešli do důchodu).